چه زمانی مطالعه کتاب جرات می خواهد؟

چه زمانی مطالعه کتاب جرات می خواهد؟

۵ (۱۰۰%) ۱ vote


 

 

امروز حین مطالعه کتاب ، لحظاتی ،ذهنم مشغول این مسئله شد که اساسا ما انسانها تا چه حد تمایل به شنیدن حقیقت و تحمل پذیرش آن را داریم؟

آیا حقیقتی که بخواهد امید و آرامش برای ادامه زندگی را بگیرد، شومی و نحسی ای بیش نیست و دروغ و کذبی که چاشنی امید و آرامش را به زندگی ارزانی دهد، هزاران بار نمی ارزد به چنان حقیقت شومی؟

این چنین است که اگر امیدی و راهی برای محو کردن چنین حقیقتی وجود می داشت،  بازار کسب وکار  چنین حقیقت پردازان کاذبی از بازار جراحی های زیبایی فروش امروز بیشتر خواهد گرفت.

به حاشیه رفتم…

با مطرح شدن این مسئله به نظرم آمد که حتی مطالعه برخی کتابها جرات و جسارت می خواهد ، اگر خواندن کتابی باورهایی را که بنای امیدبخش و آرامش بخش زندگی مان بوده اند را از دست ما بگیرد یا پایه های آنها را لرزان کند ، رفتن به سمتش شجاعت می خواهد. هنر و رسالت برخی کتابها شک برانگیختن و لرزان کردن باور ها و فرض های زندگی انسانهاست ، ما را در گنگی و گیجی به وجود آمده رها کند و مستحکم و متقن نبودن باورهای ما را به طعن و پوزخند بگیرد …

اگر چنین باشد، شاید خواندن داستان معاشقه عشاق و ثروتمند شدن در سه سوت! و …. بهترین گزینه برای فخر فروشی و ادعای کتاب خوانی باشد.

احتمالا باید روی جلد چنین کتابی باید هشداری برای با احتیاط نزدیک شدن بزنند.

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *